Amitola Studio »

Sesja „Mały Cud”

Sesje noworodków są wyjątkowe pod każdym względem. To są Wasze pierwsze chwile z Waszym nowo narodzonym Dzieckiem, kiedy jest ono takie delikatne i maleńkie, kiedy najszybciej się zmienia – obserwujecie te zmiany każdego dnia. Pierwsze dni po narodzinach to jedyny moment na wykonanie niepowtarzalnej sesji Waszego Maluszka, jedyny moment na uchwycenie tej chwili, tej delikatności i „maleńkości” Nowego Życia.
Przykładam ogromną wagę do wszystkich szczegółów i dbam o Wasz komfort, aby pierwsza sesja Waszego Maleństwa stała się dla Waszej Rodziny niezapomnianym przeżyciem i ponadczasową pamiątką.

Poniżej przedstawiam ważne informacje, które pomogą Wam przygotować się do tej wyjątkowej sesji:

malycud_009malycud_012malycud_014malycud_013

Kiedy zamówić sesję:
Zamówcie sesję Waszego Maleństwa jeszcze w czasie ciąży. Zapytam Was o planowany termin porodu i najpierw ustalimy orientacyjny czas wykonania sesji, zrobię sobie orientacyjną rezerwację w kalendarzu. Poproszę Was o kontakt po narodzinach Waszego Maluszka i wtedy ustalimy już konkretny termin i godzinę sesji.

Jeśli Maleństwo już jest na świecie, zamarzyliście o sesji, a nie zarezerwowaliście wcześniej terminu – po prostu zadzwońcie do mnie. Zazwyczaj mam jakiś rezerwowy termin na takie sytuacje 🙂

Kiedy wykonać sesję:
Optymalny czas to 5-10 dzień życia, nie później niż do 14 dnia po narodzinach. To najlepszy czas na sesję, ponieważ Wasze Maleństwo jest bardzo spokojne, jest  wyjątkowo elastyczne, naturalnie układa ciało w pozycjach, które przyjmowało w brzuszku u mamy, przesypia większą część doby i wtedy sesja przebiega najsprawniej. Te cechy zanikają z każdym kolejnym dniem, może pojawić się trądzik niemowlęcy, kolki… Dlatego tak ważne jest wykonanie sesji w tych pierwszych dniach po porodzie.

Ile czasu trwa sesja:
Sesja noworodka trwa ok. 2-4h, co pozwala zapewnić swobodny czas na karmienie, przewijanie i komfort Dzieciątka oraz Was – rodziców.

Gdzie odbywa się sesja:
W moim studio w Jeleniej Górze. Moje studio to jasne i przestronne pomieszczenie przypominające przytulny pokój. Studio jest specjalnie przygotowane do sesji noworodków, jest ogrzane do odpowiednio wysokiej temperatury, niezbędnej przy wykonywaniu tego typu sesji.
Sesja może odbyć się również w Waszym domu – szczegóły takiej opcji przedstawione są w cenniku.

Dodatki do sesji noworodka:
Zapewniam wszystko, co jest niezbędne, aby wykonać dla Was niepowtarzalną sesję Waszego Maluszka – kocyki, koszyczki, ubranka, czapeczki, opaski i wszelkie inne dodatki. Wszystko jest przygotowane specjalnie do Waszego Dziecka.

Co zabrać na sesję:
Mleczko i standardowe przybory pielęgnacyjne dla Maleństwa – pieluszki, nawilżane chusteczki, pieluszki tetrowe, smoczek, kocyk.

Jak się ubrać:
W czasie sesji wykonuję ujęcia Maleństwa z Wami i starszym rodzeństwem. Zawsze zalecam całej rodzinie ubiór jednakowym kolorze, można zabrać ze sobą 2 opcje kolorystyczne. Polecam naturalne i pastelowe kolory – najlepiej biel i beż, również błękit, brąz, szarości oraz tradycyjną czerń. Polecam ubrania jednokolorowe, gładkie, bez nadruków i deseni, z krótkim rękawem lub na ramiączkach (mama).

Czy w sesji może wziąć udział starsze rodzeństwo:

Oczywiście 🙂

malycud_001malycud_008malycud_007malycud_006malycud_005malycud_004

malycud_003malycud_010malycud_002malycud_011