Amitola Studio »

Pytania i odpowiedzi

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ SESJA?
Sesje odbywają się w moim studio lub w plenerze.
Moje studio mieści się w Jeleniej Górze i jest specjalnie przystosowane do sesji dziecięcych i rodzinnych – to jasne, przestronne, przytulnie urządzone pomieszczenie, z zabawkami dla dzieci, dzięki czemu czują się one pewnie, bezpiecznie i są gotowe do zabawy podczas naszej sesji.
Przy ciepłych porach roku jak wiosna, lato, jesień proponuję Wam plenery, które oferują nieskończoną ilość możliwości, barw, pięknego światła, aranżacji przestrzeni.

W JAKICH GODZINACH MOŻNA UMÓWIĆ SESJĘ?
Czas sesji zależy w głównej mierze od rodzaju sesji.
Sesje studyjne najlepiej umawiać w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 14.00.
Dla sesji w plenerze najlepszą porą jest wczesny poranek oraz późny wieczór, 2-3 godziny przed zachodem słońca. Staram się umawiać sesje właśnie w takich godzinach, jednak wszystko zależy od pogody, lokalizacji oraz rytmu dnia Waszego dziecka dlatego standardowy przedział godzinowy to 8.00-19.00.
Jakie warunki pogodowe uniemożliwiają wykonanie sesji plenerowych – deszcz i zimny, silny wiatr. Wtedy sesję przekładamy lub wykonujemy sesję w studio.
Sesję najlepiej umówić o takiej porze, kiedy dziecko jest najedzone i wyspane – a więc w przypadku młodszych dzieci min. 2-3h przed drzemką lub tuż po drzemce, w porze największej aktywności i dobrego humorku.

JAK DŁUGO TRWA SESJA?
Standardowe sesje dziecięce, rodzinne, ciążowe trwają ok. 1-2h.

CO ZAŁOŻYĆ NA SESJĘ?

 • sesja dziecięca:
  Polecam zabranie ze sobą kilku zestawów ubranek.
  Zwróćcie uwagę, aby nie były to ubranka codzienne, jak t-shirty z nadrukami i postaciami z bajek czy spodnie dresowe… Na sesję można założyć coś nietypowego, wyjątkowego, świetnie sprawdza się styl retro i vintage.
  Mile widziane wszelkie nakrycia głowy – kaszkiety, kapelusze, chustki, czapeczki.
  Co najważniejsze – to nie jest sesja modowa, to Wasze dziecko jest głównym bohaterem sesji. Odpowiednią stylizacją można za to dodać sesji charakteru, podkreślić indywidualność Waszego dziecka – pamiętajcie o tym.
 • sesja rodzinna:
  Przy sesjach rodzinnych trzeba spojrzeć na rodzinę całościowo pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Najlepsza opcja – kiedy wszyscy członkowie rodziny mają na sobie jednakowy kolor lub zestawienia kolorów, ubrani są w podobnym stylu. Jeśli nie macie pomysłu lub boicie się łączyć kolory – ubierzcie się w kolorach neutralnych jak biel, beż, szarości, brązy, czerń lub zadzwońcie do mnie po radę i razem coś wybierzemy.
 • sesja ciążowa:
  Sesje ciążowe są wyjątkowe… Staram się wydobyć tę wyjątkowość, delikatność i magię okresu oczekiwania na Maleństwo. Świetnie sprawdzają się ubrania podkreślające brzuszek ciążowy, czyli sukienki, tuniki o fasonie odcinanym pod biustem, zwiewne, długie sukienki i spódnice, obcisłe bluzki, bielizna. Kolor – pastele, biel, szarości, beże.
 • sesja kobieca:
  Standardowo – bielizna, koszulki, sukienki, sweterki, bluzki, dodatki w pastelowych kolorach. Szczegóły ustalam indywidualnie bezpośrednio przed sesją, aby każda sesja miała swój niepowtarzalny styl i klimat.
  Do każdej sesji kobiecej wykonywany jest profesjonalny makijaż.

JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ ZA SESJĘ?
Zadatek w wysokości 20% wartości danego pakietu jest płatny w momencie rezerwacji terminu sesji. Reszta rozliczenia następuje w dniu naszej sesji.

KIEDY ZOBACZĘ ZDJĘCIA Z SESJI?
Sesja jest gotowa w ciągu 10-15 dni roboczych. Otrzymujecie ode mnie link do internetowej galerii ze zdjęciami z sesji po wstępnej selekcji i obróbce. Zazwyczaj jest to ok. 20-40 zdjęć, w zależności od wybranego pakietu. Teraz Waszym zadaniem jest wybór zdjęć – zawsze możecie zainwestować w więcej ujęć niż przewiduje pakiet (dodatkowe ujęcie kosztuje 25zł/szt. wraz z odbitką 15x23cm).

CZY MOGĘ ZAMÓWIĆ DODATKOWE ODBITKI I INNE PRODUKTY ZE ZDJĘĆ Z SESJI – FOTOALBUMY, ZDJĘCIA NA DESECZKACH, ZDJĘCIA NA PŁÓTNIE-CANVAS, ALBUMY HARMONIJKOWE, MAGNESY I INNE?
Po sesji istnieje możliwość zamówienia odbitek w różnych formatach oraz wszelkich dodatkowych produktów ze zdjęć z sesji. Wszystko jest do obejrzenia u mnie w studio. Na życzenie mogę przywieźć produkty pokazowe na sesje plenerową.

KIEDY OTRZYMAM SWOJE PRODUKTY?
Odbitki, płytę i dodatkowe produkty otrzymacie w ciągu ok. tygodnia od momentu dokonania wyboru ujęć i dodatkowych produktów, a na fotoalbumy przewiduję troszkę dłuższy termin – ok. 2 tygodnie. Kiedy wszystko jest gotowe otrzymujecie ode mnie maila z informacją i jednocześnie umawiamy termin odbioru w moim studio.